Гнатологія є досить молодою галуззю загальної стоматології, але її важливість під час діагностики та розробки складних терапевтичних планів важко переоцінити. Базова мета – допомогти пацієнтам, які скаржаться на патологію скронево-нижньощелепного суглоба.
Ортодонт та гнатолог: у чому різниця
Ці дві спеціалізації багато в чому схожі, але важлива відмінність. Більше даних про методи лікування можна знайти на сторінці https://prioritetdent.com.ua/ortodontija/funkcionalnaja-stomatologija-gnatologija/. Ортодонт займається виправленням прикусу, патологіями зубного ряду. Перш ніж призначити лікування, фахівець повинен переконатися, що проблема пацієнта не пов’язана із жувальними м’язами та суглобами щелепи.
Саме гнатолог працює із симптомами, які виникають у хворих після травм щелепи. У клініці Prioritet (офіційний сайт https://prioritetdent.com.ua/) приймає досвідчений професіонал. Лікар проводить діагностику, складає терапевтичний план, коригує лікування за потреби.
Дослідження, які допомагають зрозуміти причину хвороби
Поставити діагноз лише з огляду гнатолог може який завжди. У ряді випадків потрібні дані КТ чи магнітно-резонансної томографії. Також може призначатися зліпок зубного ряду, фотофіксація результатів чергового етапу лікування, вплив струмом на жувальні м’язи та ін. Після повного збирання анамнезу призначається лікування, яке може включати спеціальну гімнастику, прийом ліків, встановлення фіксуючих пластин. При складних та запущених випадках показано оперативне втручання.
Запальні процеси скронево-нижньощелепного суглоба
Артрози та артрити СНЩС також лікує гнатолог. Фахівець підбирає оптимальну методику та після досліджень призначає лікарські препарати. Часто симптоми запальних процесів у суглобі подібні до застудних захворювань (закладено вухо, просквозило лицьовий нерв та ін.). Але причинами болю та дискомфорту в реальності є патологічні зміни в суглобових тканинах, мімічних та жувальних м’язах.
Консультація перед протезуванням
Якщо до ортодонту звертається пацієнт, якому необхідно виконати масштабне протезування, бажано попередньо відвідати гнатолога. Особливо доцільним напрямок до вузького фахівця буде у разі, коли є скарги на неповне розкриття рота, дивні звуки при пережовуванні їжі (клацання, хрускіт), швидке стирання зубної емалі, деформація зубного ряду.