Як легко зрозуміти, який вид легалізації документів вам потрібен?

У статті мова піде про види легалізації документів: Апостиль та консульську легалізацію. Як правильно легалізувати потрібні документи? Довіряємо цю справу лише фахівцям!

Щоб офіційно виданий документ на території однієї країни мав таку ж саму юридичну силу на території іншої держави, потрібна легалізація документів.

Існує дві процедури оформлення документів: апостиль і консульська легалізація. Яку з них вибрати, залежить від того, на території якої держави було видано документ та на територію якої країни планується його надати.

Апостиль

Для країн-учасниць Гаазької Конвенції (прийнято у 1961 році) на документах ставиться штамп «Апостиль». І більше ніяких процедур не передбачено.

Наприклад, штамп Апостиль у Львові можна поставити на копії документів, які завірені нотаріально:

  • свідоцтво про укладення шлюбу;
  • свідоцтво про розірвання шлюбу;
  • свідоцтво про народження та інші види документів.

Штамп проставляється в органах юстиції за територіальним принципом. Крім цього, Апостиль може проставлятися і на оригінали будь-яких документів, що були видані раніше державними органами. Тут уже територіальний принцип зовсім не береться до уваги.

Консульська легалізація

Якщо країна не є учасницею Гаазької конвенції, потрібна консульська легалізація документів. Ця процедура застосовується і для оригіналів документів, і для копій, що заздалегідь завірені нотаріально.

Консульська легализація здійснюється спочатку в Міністерстві юстиції та Міністерстві закордонних справ України, а вже потім у консульстві країни призначення, розташованному на території України. Тільки після проходження зазначених процедур документ цілком готовий до надання в офіційні органи країни призначення.

Нострифікація диплому в Україні

Нострифікація дипломів в Україні — це визнання рівня здобутої за кордоном освіти в Україні, наприклад, для працевлаштування. З формальної точки зору, іноземний диплом не дає права на працевлаштування, бо вважається, що його власник фактично не здобув відповідну освіту. З такою проблемою може зіткнутися людина, яка приїхала до іншої країни з метою знайти роботу за фахом.

Нострифікацію закордонних дипломів на території України здійснює МОН.

Безумовно, не кожна людина зможе займатися самостійно процедурою легалізації документів. Тому краще все ж таки довірити цю справу фахівцям. Наприклад, даним видом діяльності займаються деякі нотаріальні контори, а також бюро перекладів, які і перекладають документи, і одночасно легалізують їх. Довіртеся професіоналам!